FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Strona www dla Twojej firmy – konieczność czy zbytek?

Strona www dla Twojej firmy jest inwestycją w jej wizerunek. Jest wiele powodów, dla których warto prezentować się w internecie. Obecnie internet jest największym źródłem informacji. Niemal każdy, poszukując towarów i usług, kieruje swoje działania na wyszukanie firmy w internecie. Bywa również, że znajdujemy firmę “z polecenia” ale i tak zaglądamy na jej stronę internetową, aby obejrzeć produkty, realizacje czy też przeczytać referencje. Strona internetowa firmy to również jej wizytówka z danymi kontaktowymi, formularzem kontaktowym i mapką dojazdu, czyli danymi, które są potrzebne zarówno dla stałych jak i nowych klientów.

Jej wygląd jest odzwierciedleniem wyglądu firmy, estetyczna i przejrzysta, przyjazna dla użytkownika strona, działa na klienta tak, jak pięknie urządzone biuro czy wnętrze salonu usługowego.

Jaka jest cena strony internetowej?

Na koszty jej wykonania ma wpływ wiele elementów. Trudno zatem odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Głównym wyznacznikiem ceny jest technologia w jakiej będzie wykonana strona, następnie ilość podstron oraz dodatkowe elementy takie, jak formularze, galeria, forum itp. Reasumując, odpowiedź na to pytanie jest możliwa po wykonaniu specyfikacji Państwa strony.

Czy opłatę za stronę należy uiścić od razu?

Oczywiście, że nie. Opracowanie strony przebiega w kilku etapach. W dniu podpisania umowy Klient wpłaca częśc ustalonej kwoty (np. 100zł). Po otrzymaniu materiałów od Klienta opracowujemy dwa różne projekty graficzne i przedstawiamy je do oceny. Jeżeli jest taka potrzeba, nanosimy poprawki i doprowadzamy do takiej formy, aby Klient był w pełni usatysfakcjonowany. Ten etap kończy się akceptacją. Po zakończeniu pracy nad projektem i umieszczeniu strony na serwerze Klient wpłaca pozostałą część należności, w terminie 14 dni od dnia otrzymania faktury.

Jakie materiały należy dostarczyć przed wykonaniem strony?

Strona www ma być reklamą Twojej firmy w Internecie. Należy zatem przygotować wszystkie informacje, które mają opisać Twoją działalność. Powinny to być m.in. informacje o firmie, jej historia, zakres działalności, rodzaje usług, dane kontaktowe, fotografie ale również logo firmy, slogan reklamowy itp. Najlepiej, jeśli materiały te są w postaci elektronicznej, ale jeśli nie, to my zajmiemy się zmianą ich formatu.

Niedawno rozpocząłem działalność, czy warto wydawać pieniądze na stronę?

Początek działalności, to NAJLEPSZY moment na zaistnienie w Internecie. Potwierdza to choćby powiedzenie “Firma, ktorej nie ma w Internecie – nie istnieje!” Skoro więc rozpoczynasz działalność, na pewno zależy Ci na tym, aby dowiedziało sie o niej jak najwięcej klientów. Wbrew pozorom pieniądze wydane na zbudowanie strony mogą przynieść Ci więcej korzyści, niż te same pieniądze wydane na reklamę tradycyjną. Po prostu docierasz do większej ilości klientów!

Czy KabeoNet wystawia faktury VAT?

Tak.

Jakie jeszcze opłaty wiążą się z umieszczeniem strony w Internecie?

Umieszczenie gotowej już strony w Internecie jest możliwe po dokonaniu rejestracji domeny i wykupieniu hostingu. Są to koszty, które musimy ponieść. Kolejne opłaty mogą dotyczyć opieki nad serwisem – jeśli o taką wystąpimy, bądź pozycjonowania strony.

Co to jest domena?

Domena jest to część adresu WWW zazwyczaj po słowie (prefiksie) “www”. Domena internetowa to niepowtarzalny adres, pod którym znajduje się strona www i poczta e-mail. Dzięki temu, po wpisaniu w przeglądarce internetowej nazwy domeny, możemy trafić na daną stronę WWW umieszczoną w Internecie. Nazwa domeny jest bardzo ważna, powinna kojarzyć się z nazwą firmy lub typem działalności jaką chcesz prowadzić pod danym adresem.

Czy opłata za utworzenie strony jest jednorazowa, czy jest to opłata za jeden rok?

Za utworzenie strony internetowej płacimy tylko raz. Coroczne opłaty mogą dotyczyć hostingu i domeny (ok.50-100zł) lub, na życzenie klienta, opieki nad stroną i jej aktualizacji.

Czy Wasza firma zajmie się aktualizacją mojej strony i jakie są koszty takich usług?

KabeoNet zajmuje się aktualizacją tworzonych witryn tylko na życzenie Klienta. Najpierw ustalane są warunki tj. częstotliwość aktualizacji, ilość wprowadzanych materiałów itp., a następnie, na tej podstawie, określana jest opłata (najczęściej miesięczna) i zawierana jest umowa.