Responsywne strony internetowe

O tym, dlaczego strona powinna być responsywna

Responsywne strony internetowe, często w skrócie określane jako RWD z ang. Responsive Web Design, to takie strony, które dostosowują się do urządzeń, na których są przeglądane. Responsywna strona www zachowuje swoje funkcjonalności na wszystkich urządzeniach ale jej układ zmienia się w zależności od wielkości ekranu, na której ją wyświetlimy. Często zmiany wyglądu dotyczy wczytywanie odpowiednich wersji  grafiki bądź organizacja elementów nawigacji na stronie. Strona internetowa staje się w ten sposób przyjazna dla użytkownika.

Fakt wykorzystania smartfonów i tabletów do przeglądania stron internetowych jest niezaprzeczalny. Liczba internautów, którzy korzystają z tych urządzeń, a nie tylko z komputera, ciągle rośnie. W ślad za tym musi podążać firma, która zajmuje się projektowaniem stron internetowych.

Strona internetowa stanowi wizytówkę firmy w internecie czyli na cały świat. Skoro zatem remontujemy wnętrza naszych biur, salonów i sklepów musimy również zadbać o spełnienie wymogów nowoczesności jakie narzuca sieć internetowa. Strona firmowa powinna zatem być nie tylko estetyczna, czytelna i łatwa w nawigacji ale również nowoczesna czyli responsywna.

Wymóg taki narzuca również firma Google, która w oficjalnym oświadczeniu podaje, iż od 21 kwietnia 2015 roku będzie wspierać te strony, które zachowują cechy responsywności. Posiadanie zatem strony responsywnej przełoży się również na wyższe pozycje w rankingu wyszukiwarki a przez to może wpłynąć na efekty marketingowe Twojej firmy.

Jeśli posiadasz stronę internetową, która nie jest responsywna – zgłoś się do nas

Obecnie wykonujemy już tylko strony responsywne, ale zajmujemy się również przekształcaniem stron wykonanych bez tej cechy na RWD. Możemy pozostać w poprzednim układzie i wyglądzie, jaki ma Twoja strona, zmieniając jedynie jej kodowanie na responsywną witrynę.

Zgłoś się do nas również wtedy, gdy nie wiesz czy masz stronę responsywną. Wykonamy dla Ciebie bezpłatny test.

[supsystic-social-sharing id="1"]